شیر مورد نظر خودرا بدون دقت و مطالعه نخرید؟

بازگشت


شیرآلات ساختمانی علاوه بر تکمیل زیبایی های منزل بخصوص در آشپزخانه,عاملی برای ایجاد آسایش است. از سری دیگر این لوازم در زندگی روزمره بیشترین کاربرد را دارد.پس اگردر انتخاب خود خوب دقت نکنید ممکن است به جای آرامش خاطر,درگیری ذهنی عمده ای برای خودمان به وجود آوریم.
انواع و جنس شیرآلات بهداشتی
به طور کلی شیرآلات دو بخش اصلی تشکیل شده است .
1.پوسته ی اصلی (پایه اصلی شیر)
2.پوشش خارجی 
در بخش داخلی تولید کنندگان با توجه به سفارش هایی که دارند معمولا از آلیاژ برنج یا سرب خشک استفاده می کنند,اما بدلیل رعایت مساعل بهداشتی شده است امروزه از خیر سرب خشک گذشته و بیشتر به استفاده ازآلیاژ فکر می کنند.چون سرب اگر در آبکاری شیر به خوبی انجام نشود در مقابل آب به مرور زمان حل می شود و آلودگی های خطرناک برای افراد ایجاد می کنند. 
در بخش خارجی یا همان پوشش خارجی شیر های ساختمانی نیز که توجه اکثر مارا به خود جلب میکند,معمولا در کارخانه هااز فلزاتی همچون برنج,برنز,مس یا استیل استفاده می کنند که معمول ترین نوع آبکاری استیل است و دیگر فلزات برای سفارش های خاص و منحصر به فرد استفاده می شود. اما بهترین نوع آبکاری در بازار بهpvdمعروف است .
چند نکته ی مهم درهنگام خرید 
1.خدمات پس از فروش ,مهم ترین عامل انتخاب 
هرچند شیرآلات بهداشتی در ذهن مارا از ساختاری ساده تشکیل داده است ,اما با توجه به گسترش و تنوع مدل های گوناگون دربازار و استفاده از برخی فناوری های نوین دراین نوع لوازم,کم کم وقت آن رسیده که در هنگام انتخاب کالای مورد نظر خود به خدمات پس از فروش نیز توجه کنیم. بنابراین بهترین گزینه این است که قبل از دست به جیب شدن برای پرداخت صورتحساب خوب به کارخانه تولیدکننده شیر مورد نظر و البته کشور سازنده یا واردکننده آن و خدمات پس از فروش و گارانتی دقت کنیم، چون در صورت ایجاد مشکل اگر این عوامل برای شما وجود نداشته باشد ممکن است دچار دردسری بزرگ شده و مجبور به تعویض کل شیر شوید.
2. نصب آسان، بهترین گزینه است
باتوجه به تنوع گسترده بازار فروش شیرآلات ساختمانی، بدون تردید برخی طرح‌ها دارای لوازم و تجهیزات جانبی هستند، مثل شیرآلاتی که همزمان قابلیت اتصال به سیستم تصفیه آب را دارند یا آنها که برای پرکردن قابلمه، شیری مجزا کنار سینک برایتان مهیا کرده‌اند.
به هر حال هرکدام از این امکانات قرار است برای خانواده بخصوص بانوی خانه راحتی و آرامش به ارمغان بیاورد، اما اگر این قطعات و لوازم جانبی دچار نقص شده به همان میزان که قرار بوده آسایش شما را فراهم کنند، موجب ناراحتی و ایجاد دردسر برایتان خواهند شد. بنابراین بهتر است در هنگام خرید به نحوه ی نصب شیر نیز توجه کیند .
3.مصرف پایین، ارمغان فناوری
ممکن است زیبایی ظاهری و تنوع طرح‌ها، عامل بسیار تاثیرگذاری در انتخاب مشتریان باشد اما با توجه به تغییرات اقلیمی در برخی کشورها این فاکتور در کنار فاکتور کم مصرف بودن شیرها قرار گرفته و عاملی در انتخاب مشتریان شده است.
بدون تردید مدتی است از کمبود آب در سراسر جهان بخصوص کشورمان اخبار متفاوتی شنیده‌اید، به همین دلیل طراحان و تولید‌کنندگان شیرآلات بهداشتی برای همسویی با سیاست‌های کلان کاهش مصرف آب، دست به کار شده‌اند تا با طراحی‌های جدید، مصرف مایع حیات را به حداقل خود برسانند. به‌طوری که در برخی تولیدات جدید سالانه 500 لیتر آب صرفه‌جویی می‌شود که بهترین نمونه آنها شیرهای سنسوردار یا همان چشمی‌دار است، چون این‌گونه شیرها توان بالایی در مدیریت مصرف آب دارند. اما با کمی گشت و گذار در بازارهای یاد شده تهران متوجه شدیم تولیدکنندگان حتی پا را فراتر گذاشته و سیستم‌های نوینی طراحی کرده‌اند که با استفاده از فشار هوا می‌تواند میزان مصرف آب را بخصوص در حمام به حداقل خود برساند.
4.دیواری یا ایستاده؛ مساله این است
فناوری تولید شیرآلات بهداشتی اگرچه اساسی مشابه گذشته دارد، اما با توجه به طرح‌ها و تقاضای بازار، امروزه متفاوت از گذشته شده‌اند. به‌عنوان مثال در تقسیم‌بندی انواع شیرآلات دیواری و ایستاده هم‌اکنون در کمتر آشپزخانه‌ای شیرهای دیواری را خواهیم دید مگر این‌که به سفارش مشتری این نوع شیر استفاده شده باشد، آن هم برای همخوانی با دیگر تزئینات ساختمان. بنابراین عرف بازار هم‌اکنون این‌گونه است که شیرهای ایستاده دارای کاربردی دو منظوره در بخش‌های مختلف ساختمان هستند به‌طوری که هم در آشپزخانه کاربرد دارند و هم در روشویی سرویس بهداشتی، اما مدل‌های دیواری معمولا برای سرویس بهداشتی استفاده خواهند شد و خبری از آنها در تزئینات معمول آشپزخانه‌های مدرن امروزی نیست.
 

آمارگیر وبلاگ